צור קשר

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 3 חודשים
לייווי צמוד על התוצאה בהתחייבות! *תחילת עבודה מותנת רק במידה ונראה שנצליח לעזור לך, אחרת לא נוכל לעבוד
סטטיסטיקת המודעה: 298 לחיצות
 

אליהו ארנד ייעוץ עסקי אסטרטגי ומנהל האתר

 
כל מה שרצית לדעת על העסקים ולא היה לך את מי לשאול...
בדיוק בשביל זה הבאנו צוות יועצים, מומחים בתחומם, שישמחו לענות על כל שאלה שלך!
הצטרף בתור מומחה »

שאלות למומחים » יעוץ עסקי


  רחל (רחל לאה)
  2012-10-22 10:31:17
  שלום, 2 אחיי ואני בעלי שטח שהיה עליו פרדס. כשליש מהשטח הופקע לתעבורה והנותר לא הצדיק המשך הפרדס ועדיין לא סודרה גישה לשטח. ניסינו ליזום תחנת דלק כי השטח על הדרך ביציאה מעיר ואין תחנה עד כ-4 ק'מ באותו כיוון. מע'צ ורהוועדה ברשות מקומית דחו אותנו. עו'ד ששכרנו ואמר בתחילה כי יש התאמה והסיכוי גדול וכן כי הוא מקושר - נכשל בכל ערכאות. נעצרנו.
  אני - רחל לאה בת אלקה 9.12.58
  אחי הבכור - אליעזר (אלי)
  אחי השני - דוד אברהם
  שאלה 1: מה אפשר לעשות בשטח - מה כדאי עיסקית וכיצד לממש זאת ?
  שאלה 2: האם יש בכלל סיכוי לשיתוף פעולה ביננן האחים על רקע כעס ומשקעים כבדים מאוד מהעבר ועיקשות ואגוצנטריות .
  תשובות המומחים של הוםביז:
  08.11.2012 22:09
  ענה על 276 שאלות
  בעזרת השם

  רחל לאה שלום וברכה,
  לשאלתך הראשונה, שווה לבדוק אופציה לבנית מגורים ובמידה והדבר בלתי אפשרי כדאי לחשוב על אופציה להשכיר את המקום כמקום אחסון- מחסנים, מכולות וכו' (וזאת לכשתוסדר הנגישות לשטח).
  באשר לשאלתך השניה, מעלת השלום היא גדולה לאין ערוך!דוד המלך כתב בתהילים: " שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד"'הנה מה טוב ומה נעים', יש טוב וגם נעימות במציאות של 'שבת אחים גם יחד'. מה עוד שהפרק מסיים במילים: "כי שם צוה ה' את הברכה חיים עד העולם", שם במקום כזה בו האחים מסוגלים ויושבים בנעימות ביחד, שם ציווה ה' את הברכה, ובכלל הברכה גם את ההצלחה העסקית של השטח שלכם.רחל לאה – זכות גדולה יכולה ליפול לידך באם תצליחי ברוב חכמתך ליצור שיתוף פעולה בין האחים על אף הכעס והמישקעים מהעבר, ולאחד את הכוחות המשותפים שבמשפחה שלכם!הגמרא מלמדת אותנו במסכת עוקצין ג משנה יב: "אמר רבי שמעון בן חלפתא: לא מצא הקב"ה כלי מחזיק ברכה לישראל אלא השלום, שנאמר: ה' עוז לעמו יתן ה' יברך את עמו בשלום"גדול המפרשים הרמב"ם כותב בספריו "גדול השלום שכל התורה ניתנה לעשות שלום בעולם, שנאמר: דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום". חז"ל נתנו דגש מיוחד בגודל מעלת השלום. שלום מוביל לברכה וברכה לשלום. תכלית קיום העולם היא השלום! 'האמת והשלום אהבו'. אין שלום בלי אמת, התורה הקדושה היא תורת אמת, ותכליתה היא השלום. 'שלום' בא ליידי ביטוי ביחסי חברה ובפרט ביחסי משפחה תקינים, בהשלמת הניגודים והקצוות. החיים הטובים הם דווקא בחיים של שלום. ברכת כוהנים היא של ברכה של שלום, ושמו של הקב"ה קרוי שלום, משום שבשלום מתבטא גילוי כבוד ה' בשלמות.

  רחל לאה, לא נותר לי אלא לברך אותך בברכת "ישימך השם כרחל וכלאה", ויהי רצון שיצליח השם את דרכך בהשכנת השלום כמו שהצליח את דרכן של אימותנו הקדושות רחל ולאה!

  כולי תקווה שהאמור להלן יענה למבוקשך ושתמצאי את דרכך להצלחה בקרוב.
  זמין לרשותך לכל שאלה נוספת ומאחל לך שתצליחי בעזרת השם בכל מעשה ידיך!

  בברכה,
  אליאסיאן אחיקם
  מייסד "יוזמה טובה" - הכוונה חינם להצלחה ברוח היהדות
  Yozma.Tova@Gmail.Com

  מאיר גלעדי 29.10.2012 18:16
  ייעוץ בנושא נדל\"ן
  ענה על 99 שאלות
  רחל שלום
  האם תוכלי לשלוח לי גוש וחלקה של השטח?
  נסח טאבו אם יש לך?
  תוכלי לשלוח לי לאימייל mgilady@gmail.com
  אבדוק בתכנית מתאר ארצית מה התכניות העתידיות.
  בדרך כלל אחים או משפחה עם רכוש משותף כאשר מנסים לבד להתנהל מול הרשויות יש בעיות .עדיף לתת ליועץ חיצוני שמקובל על כולם לנהל את המו"מ מול יזמים ולבדוק עבורכם את השווי המקסימלי ולהמליץ מה לעשות מבחינתכם.

  כהן רונן-מרטין 02.11.2012 07:44
  ניהול כלכלת המשפחה
  ענה על 268 שאלות
  1.פשרה בין אחים: בימ"ש לא יכול לכפות שותפות, לכן אם אחד ילך לבימ"ש, רוב הכסף ילך על עו"ד. עדיף ללכת לדיקור עסקי.
  2. ברור שפרויקט משותף עדיף. במדינה המושחתת צריך מאכער מתוך מנהל-מקרקעין, שיקצר תהליכים. הכי מהר: הפשרה זמנית מחקלאות לתעשיה, הקמת-מבנה והשכרתו, הפיכת הזמני לקבוע