צור קשר

 

 
 

 

אליהו ארנד - בעלים ומנהל הוםביז!

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

מנחה ויוצר התכנית:

"הנחיית בעלי עסקים להרוויח 12,000₪ נוספים ויותר בכל חודש, ב-100% אחריות!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
כל מה שרצית לדעת על העסקים ולא היה לך את מי לשאול...
בדיוק בשביל זה הבאנו צוות יועצים, מומחים בתחומם, שישמחו לענות על כל שאלה שלך!
הצטרף בתור מומחה »

שאלות למומחים » יעוץ עסקי


  רחל
  2007-12-23 14:12:29
  שלום,
  החלטתי לפתוח עסק קטן (עוסק פטור)מהבית. עשיתי קורס במט"י שהראה לי שאני יכולה. 1)האם עדיין עלי לכתוב תוכנית עסקית?
  2)ניהול ספרים-איך עושים זאת? מה צריך לשם כך?
  3)הצעד הגדול קצת מפחיד-מה אתם ממליצים?
  תשובות המומחים של הוםביז:
  יערה ביסמוט 23.12.2007 14:46
  כתיבה שיווקית, מיתוגית
  ענה על 62 שאלות
  בס"ד
  רחל גם אני התחלתי כך בדיוק.
  לשאלתך, כן, חובה להכין תוכנית עסקית. תלמדי מכך המון ותדעי מראש אם שייך בכלל ללכת על זה או שיש צורך אחר בשוק שאת יכולה לתת לו פתרון.
  לגבי ניהול ספרים - הם מסבירים לך במס הכנסה איך עושים זאת.
  ולגבי האומץ - קראי את המאמר הזה שכתבתי כשקפצתי למיים...

  בהצלחה!

  "עצמאית בשטח"...
  כבר שנים שאני חולמת לפתוח עסק עצמאי ולהחזיר את הכתיבה שלי מתחביב למקצוע. כבר שנים שמושגים כמו "מס הכנסה", "רשויות", "ביטוח לאומי", גורמים לי לקיפאון ולחוסר העזה לעשות את הצעד. מה גם, ש"את כבר לא בת עשרים ובמקצוע כמו שלך, העולם שייך לצעירים" ו"חוץ מזה, מי ירצה אימא שהילדים שלה כל שני וחמישי עם דלקת בגרון?"

  אבל, יותר מכולם הגדילו לעשות רגשות האשמה, שהתנפלו על כל שמץ של רצון לעצמאות שהפגנתי, בטענה הכל-כך צודקת שלהם: "מי יקבל את פניהם של הילדים כשישובו מהגנים עייפים ורעבים? מי ישמע על המכה שנתנאל קיבל בברך, ישטוף בסבון וימרח יוד? מי יתפעל מיצירת האומנות המלהיבה של נעהל'ה ויעטוף אותה בנשיקות?"

  כך, מסיבות משכנעות אלו ואחרות, וויתרתי על החלום והסתפקתי בחריזת חמשירים למסיבות המשפחתיות.

  אין דבר עצוב יותר מקופירייטר מושבת.

  הוא מסתובב חסר מנוחה, כשבמוחו הקודח מתבשלות סיסמאות מבוזבזות וחלקיקי ג'ינגלים עקרים. הוא נכנס לחנויות ורואה מייד איך ניתן לפרסם את המקום ולהקפיץ את רף המכירות, אבל, חבל על הזמן. הקופירייטר הזה עכשיו הוא אימא, ששכנעו אותה לוותר על להטוטי המלים שלה מאלף ואחת סיבות.

  למלים מסתבר, ישנה דינמיקה משל עצמן (למרבה המזל!), ולאחר שהתבשלו במיץ של עצמן טוב טוב, החלו מבעבעות, עד שהתפרצו החוצה בזרם עז, קולח וחסר מעצורים, כשהן תובעות חד משמעית ובאופן גורף: "תני לנו לצאת החוצה! שחררי אותנו! יש לנו ה-מ-ו-ן מה לומר!"

  עוד דחיפה קטנטנה ואילוצים שונים עודדו ודחפו אותי לקום ולעשות מעשה.

  נסעתי למשרדי המע"מ באזור מגורי.

  הפחד שחשתי בהיכנסי לשם, היה מוחשי ביותר. כיום ממרחק זה נראה לי מצחיק, אבל באותו רגע, הפחד היה ממשי. לא יודעת למה, אולי בהשפעת סרטים אודות רוסיה נוסח 1984" של ג'ורג' אורוול, נוצר אצלי מעין קיבעון של אימה מרשויות המס.


  זהו. הוכרזתי כעצמאית, התבקשתי למלא פרטים בטופס מיוחד וקבלתי מספר עוסק רשמי.

  למרבית ההפתעה לא היו שם מרתפי עינויים. אמנם קבלתי שרות מפקיד משופם, אבל הוא היה רחוק מאד מלהיראות סוכן קג"ב טיפוסי. זהו. הוכרזתי כעצמאית, התבקשתי למלא פרטים בטופס מיוחד וקבלתי מספר עוסק רשמי.

  הדרך למשרדי מס הכנסה נעשתה בלא פחות חשש, אך גם שם, אצל פקיד השומה האזורי זכיתי ליחס דומה ולמעשה, חששי פג כלא היה.

  כעת נותרנו רק אני והמציאות המאוד מחייבת: אני עצמאית ובעלת עסק שצריך להרוויח.

  מאותו הרגע, אם חשבתי שלהיות סמנכ"לית לענייני משפחה זה סוף הדרך, הסתבר לי שלהיות מנכ"לית לענייני מלים + סמנכ"לית לענייני משפחה, זה סוף ס-ו-ף הדרך!

  להטוטנות מעורבת בווירטואוזיות מאולתרת, בד בבד עם תפילה מתמדת שהבית ימשיך לתקתק, שהלקוחות יגיעו, שהיצירתיות תנבע ושישלמו לי בזמן, הפכו לדבר של קבע, בדרגה של אומנות.

  ילד חולה, כרטיס מסך שהולך פייפן, צ'ק שחזר, לוחות זמנים מחייבים וערמות כביסה שיגעוניות, המשיכו להתקיף אותי על כל צעד ושעל ולרגעים אף גרמו לי להרהורי חרטה. "האם זה באמת שווה את זה? אמנם אני עצמאית (כך כתוב במפורש בפנקסים שנשלחים אלי בקביעות מביטוח לאומי ומס הכנסה), אבל יחד עם זאת, כבולה ומחויבת לכל כך הרבה גורמים ומטלות...

  השריקה המסתלסלת והמהומי השיר המזדמרר ממעמקי גרוני, בסופו של יום עסקים מוצלח, מעידים שזה אכן שווה.

  הדרך לעצמאות אינה קלה. היא רצופה באינספור מכשולים ואתגרים מרפי ידיים. אך תחושת הסיפוק והמימוש, על עצם ההעזה לנסות ולהגשים את החלום, גורמת שמחה ואושר רב. והילדים? לילדים ישנה הזדמנות לראות אימא מאושרת.


  *תודה מיוחדת לקלאודיה גוטמן, עו"ד גליה פייט, אורלי אהרון, עדי זילברמן, בטי ביטון, מיכל מנהיימר וכל צוות מ.ט.י בני ברק.  עדי פלאוט 27.12.2007 15:20
  יועץ עסקי פרטי
  ענה על 449 שאלות
  רחל,
  1. תוכנית עסקית זה לא משהוא שחייבים לרשום, אבל זה משהו שאם את כותבת את משפרת את הסיכויים שלך להצליח בפעולה. למה? כי תוך כדי הרישום את בונה את התמונה טוב יותר ועולה על דברים שלא ראית קודם.לכן אני ממליץ תמיד לעשות זאת.
  דרך אגב בעוד שבועיים אני מעביר סמינר לבעלי עסקים כיצד להכין תוכנית להוציאה על הפועל. זה לא בדיוק תוכנית עסקית. זה דומה אבל יותר ביצועי.
  2. לגבי ניהול ספרים - את חייבת פשוט לדבר עם רוח או יועץ מס. תקבלי הסבר מהם מפורט. אם אין לך אחד כזה אני יכול להמליץ לך על מישהו בתל אביב.
  3. הפחד מופיע במקרים של אי ידיעה. כדי להבין קצת על שיווק, קידום, פרסום, ניהול כספי וכל נושא עסקי אחר. את צריכה ללמוד. אז זה כבר לא יהיה מפחיד. אבל בכל מקרה ללכת בזהירות אבל בהתמדה.
  בהצלחה,
  עדי
  www.expertinfo.co.il