צור קשר

 

 
מערכת הדיוור המובילה בישראל!
קבל במתנה אפשרות לדוור ל-500 נמענים לתקופת נסיון. לחץ על הקישור למעלה והרשם עכשיו. חינם!
סטטיסטיקת המודעה: 825 לחיצות
 

 

אליהו ארנד - בעלים ומנהל הוםביז!

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

מנחה ויוצר התכנית:

"הנחיית בעלי עסקים להרוויח 12,000₪ נוספים ויותר בכל חודש, ב-100% אחריות!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
כל מה שרצית לדעת על העסקים ולא היה לך את מי לשאול...
בדיוק בשביל זה הבאנו צוות יועצים, מומחים בתחומם, שישמחו לענות על כל שאלה שלך!
הצטרף בתור מומחה »

שאלות למומחים » יעוץ במיסוי ודיני עבודה


  אנונימית
  2008-04-06 23:52:39
  שלום, רונן!
  אנחנו זוג בשנות ה-40 לחיינו, עם ילדה בת 6 וחצי. בעלי עובד, לאחר שהיה מובטל תקופה ארוכה, ואני כעת בשלבי פתיחת עסק.
  אקדים ואומר שלעסק שאני פותחת יתחילו הוצאות רק מיד לאחר שיהיו הכנסות ראשונות. כך שכרגע, העסק שעומד להפתח לא תורם לכלכלת המשפחה ולא גורע ממנה.
  כשבעלי חזר לעבוד הוא סידר לעצמו מסגרת אשראי, בגובה של מעט יותר ממשכורתו (נטו) הגבוהה ביותר. בגלל סיבות שרובן אינן בשליטתנו, ומיעוטן (גם מבחינת גודל הסכום) כן בשליטה, היום המצב בחשבונו של בעלי הוא שהוא במינוס, אבל עדיין לא הגיע למסגרת (בבנק לא מוכנים להתייחס אליו עד שכן יגיע למסגרת ממש). לפי חישוביו בחודש הבא הוא כבר יעבור את המסגרת, למרות כל נסיונותינו להצטמצם מאוד בהוצאות. (הוא אדם שלא יכול לשבת הרבה בבית ובכל זאת אנחנו כמעט שלא יוצאים בגלל המצב).
  לשנינו אין רשיון נהיגה, והוא מגיע לעבודתו בתחבורה צבורית (חופשי חודשי) כשזה אפשרי, וכשאין את האפשרות הזאת (הוא עובד במשמרות וגם בשישי או שבת וחגים) הוא חייב מוניות ספיישל, שמסתכמות במאות שקלים לחודש, והמעסיק מסרב להשתתף.
  בשל המצב, כפי שהוא היום, חושש בעלי שבחודש הבא הבנק יסגור את הברזים ולא יתאפשר לנו לקנות אפילו את הדברים הבסיסיים ביותר, ולו לא יתאפשר להגיע לעבודה (לפחות לא כשצריך ספיישלים).
  חשוב לציין, שכתוצאה מדברים מהעבר, יש לנו חובות נגררים, שבחודש ממוצע גובהם מעט פחות ממחצית משכורתו, ואלו בחלקם יסתיימו בעוד כשנה, ואחרים רק ב-2010.
  אני בהחלט מקווה שהעסק שלי ינסוק ויתרום גם הוא לבית, מחוץ לבית אין לי אפשרות לעבוד. אני גם מטבעי טיפוס אופטימי מאוד, ומסרבת להאמין שהבנק אכן יסגור את כל הברזים. אבל בטחונות וערבים אין לנו.
  האם הפסימיות של בעלי מוצדקת, או האופטימיות שלי? מה ניתן לעשות כדי שבעלי יוכל להמשיך להגיע לעבודתו ואנחנו נוכל להמשיך להתקיים עוד בטרם יגיעו הכנסות גם מהעסק שלי?

  תודה מראש וסליחה על האורך
  תשובות המומחים של הוםביז:
  כהן רונן-מרטין 08.04.2008 22:04
  ניהול כלכלת המשפחה
  ענה על 268 שאלות
  שלום לאנונימית. תיארת בפירוט את מצבך, חוץ מאשר מספרים רלבנטים לגבי הוצאות והכנסות אצא מהנחה, כי החזר-הלוואות וחובות ודמי-נסיעות הן הוצאות הכרחיות וקבועות. צריך לטפל בשאר ההוצאות. נכון למצב, שתיארת, אם חישוביו של בן-זוגך נכונים, יסגרו את חשבונכם תוך חודש-חודשיים. אני משער, שבמצבכם היגעתם לגבול הגדלת-ההכנסות ועתה יש לטפל בהקטנת-ההוצאות מחד וחיפוש פתרונות, כיצד מתקיימים עוד שנתיים, עד שהחזר-החובות יקטן. כיון, שתשובה עניינית תלויה בנתונים מספריים, שיש לעורכם לפי טבלא מאד מוגדרת, תוכלי לדבר אתי:
  0524480956 , 0777292701. ייעוץ טלפוני בחינם. אל תתיאשי, יש לחפש פתרונות יצירתיים, אך עם מספרים מול העיניים. בהצלחה.