צור קשר

 

 
מערכת הדיוור המובילה בישראל!
קבל במתנה אפשרות לדוור ל-500 נמענים לתקופת נסיון. לחץ על הקישור למעלה והרשם עכשיו. חינם!
סטטיסטיקת המודעה: 999 לחיצות
 

 

אליהו ארנד - בעלים ומנהל הוםביז!

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

מנחה ויוצר התכנית:

"הנחיית בעלי עסקים להרוויח 12,000₪ נוספים ויותר בכל חודש, ב-100% אחריות!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מה לעשות כאשר הלקוחות לא רוצים לשלם?

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
כיום לקוחות רבים תופסים עמדה תוקפנית-סחטנית, כאשר הם מנסים להטיל את האשמה על הסוכנים ועל החברה המספקת את הסחורה. איך זה נראה במציאות?


מנהל המכירות מגיע כדי לקבל את התשלום. והלקוח אומר לו: "בשבוע שעבר לא סיפקתם לי...בגלל זה הרווחים שלי ירדו... ולפני שבועיים סיפקתם לי סחורה השונה מזאת שאני הזמנתי, וכן הלאה..."


מה מנהל המכירות צריך לעשות במקרה כזה? במקרה כזה יש לזכור, שהדבר הראשון שחייבים לעשות הוא למנוע את התקיפה. באיזו דרך?


ראשית, לא לפתוח את השיחה בשאלה "מתי יהיה לך כסף?". במקרה כזה הלקוח יכול בקלות לבוא עם המון טענות כלפי הסוכן ולהוריד את הרוח הקרבית שלו. בראש ובראשונה יש לשאול: "האם הכול בסדר? האם כל המוצרים נמכרים? האם יש לך טענות בנוגע לשירות שלנו?"


ורק אחרי שמוודאים שאין שום טענות כלפי החברה המספקת בכלל וכלפי סוכן המכירות בפרט, אפשר להתחיל לדבר על החוב. אבל מה לעשות כאשר בתשובה לשאלה "האם יש לך טענות כלפינו?" הלקוח אומר "כן"? לדוגמא, הלקוח אומר, שבפעם האחרונה שהביאו לו את הסחורה, היו חסרות 4 חבילות של אבקת כביסה.


במקרה כזה הסוכן חייב לשאול: "וחוץ מ-4 חבילות של אבקת כביסה הכול בסדר?" ולהמתין, עד שהטענות של הלקוח יושמעו כולן. לאחר מכן על הסוכן לעשות הפרדה בין 4 חבילות של אבקת כביסה לבין כל יתר הסחורה שסופקה: "אדון אילן, בוא לא נסתכל עכשיו על 4 חבילות אבקת הכביסה הללו. אני גם לא מבקש ממך כסף תמורתן. בוא נדבר על יתר הסחורה. הכול בסדר איתה? יופי..." ורק עכשיו אפשר לעבור לשיחה על תשלום החוב.


אני מאחל לכם הצלחה בעבודה ומכירות גדולות!
חידוש משתלם של המלאיאיך להבין, מה חשוב עבור הלקוח?

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!