צור קשר

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 3 חודשים
לייווי צמוד על התוצאה בהתחייבות! *תחילת עבודה מותנת רק במידה ונראה שנצליח לעזור לך, אחרת לא נוכל לעבוד
סטטיסטיקת המודעה: 337 לחיצות
 

אליהו ארנד ייעוץ עסקי אסטרטגי ומנהל האתר

 

מה הלקוח קונה? (חומר למחשבה)

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
בכל העולם נערכו מחקרים דומים רבים. לצרכנים שמעדיפים סמל מסחרי זה או אחר הציעו לנסות להבדיל בין המוצר שהם אוהבים לבין מוצר מתחרה דומה מבלי שהם יודעים מה מונח לפניהם. לדוגמה – שני סוגים שונים של בירה, סיגריות של יצרנים שונים, סוגים שונים של תה.

לאילו מסקנות הגיעו החוקרים? אם לא היה מדובר בהבדלי טעם או הבדלים אחרים משמעותיים – אז רוב הצרכנים לא הצליחו להבדיל בין הסוגים השונים של המוצרים. חלק ניכר לא הצליח להבדיל אף בין מוצרים השונים מאוד בטעם שלהם, לדוגמה בירה כהה מול בירה בהירה. או תה ירוק מול תה שחור.

אני אחזור: רוב המצדדים במוצרים מסוימים בוחרים את המוצרים הללו לא עפ"י תכונותיהם הצרכניות. האנשים אינם שותים מיץ או בירה מסוימים בגלל שהם יותר טעימים, יותר בריאים או מתעכלים טוב יותר. הם מעדיפים אותם בגלל סיבה אחרת לחלוטין. הרי ניתן להחליט שהבירה א' היא טעימה יותר מהבירה ב' רק בתנאי שאתה מצליח להבדיל בין טעמי שתי הבירות הללו. ואם הטעם הוא זהה והבקבוקים דומים – אז מה ההבדל? למה מוצר אחד מסוים נבחר? למה ישנה העדפה לסוג גבינה זה ולא אחר? למה מישהו בוחר סיגריות מסוימות עם מנטול בעת קנייה, ולא יכול להבדיל ביניהן לבין סיגריות אחרות דומות עם מנטול של חברה מתחרה?

ככל הנראה, הסיבה אינה טמונה בחושים שאינם חדים מספיק על מנת להצביע על ההבדלים. הסיבה היא בשכל. הסיבה להבדלים בפופולאריות היא מה שהצרכנים חושבים על המוצרים. ולא משנה עד כמה זה משקף את המציאות.

תחשבו על זה. אולי כדאי להפסיק להשקיע את כל הכסף בניסיונות לשפר את המוצר? ולהשקיע את הכסף הזה בשכנוע של הצרכנים בכך שהמוצר שלכם הוא הטוב ביותר? מי יודע, אולי כך הרווח מכל שקל שהשקעתם יהיה גדול יותר?
תזמינו קוסםלא לדפים עם סיסמאות!!!

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!