צור קשר

 

 
מערכת הדיוור המובילה בישראל!
קבל במתנה אפשרות לדוור ל-500 נמענים לתקופת נסיון. לחץ על הקישור למעלה והרשם עכשיו. חינם!
סטטיסטיקת המודעה: 926 לחיצות
 

 

אליהו ארנד - בעלים ומנהל הוםביז!

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

מנחה ויוצר התכנית:

"הנחיית בעלי עסקים להרוויח 12,000₪ נוספים ויותר בכל חודש, ב-100% אחריות!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הנזק שנגרם מחוסר ההתאמה בין המבחר המפורסם למלאי

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
אני אשאיר בצד את הסוגיות השונות הקשורות לבניית המבחר הטוב ביותר עבור החברה שלכם, ואני אפנה את תשומת לבכם רק לטעות חמורה אחת אותה יצא לי לראות בחודשים האחרונים אצל כמה ספקים וסוחרים גדולים. מדובר בתופעה של ממש.

הטעות היא בחוסר התאמה בין המבחר שהוצהר לבין המבחר הממשי. חוסר ההתאמה של עד פי 10, כאשר בחנויות ובמחסנים נמצאים הרבה פחות מוצרים מהכמות שמצוינת במחירונים ובקטלוגים. יש הבדל בין המצב שבו מציינים ליד חלק מהמוצרים "חסר במלאי" או "אספקה תוך יומיים" לבין המצב שבו קוראים ללקוח להגיע, וכאשר הוא מגיע – אין במלאי אף אחד מהמוצרים שהוא התעניין בהם.

כל זה גורם לצניחת רמת האמון והנאמנות של הצרכן כלפי החנות. אם הלקוח מגיע פעם, פעמיים, שלוש פעמים ובמשך כל הזמן הזה אין את המוצרים שפורסמו או שקיימים בקטלוגים (בין היתר באינטרנט) במלאי, אז בפעם הבאה ככל הנראה הוא אפילו לא ייכנס לחנות הזאת.

אחת הסיבות לתופעה זו – שימוש ברישום סחורה ממוחשב לקוי. המוצר הגיע, מוכנס לקטלוג, נמכר – ועדיין נשאר בקטלוג. הפתרון: תייעלו את דרכי רישום הסחורה הממוחשבות.

סיבה אחרת – הכי חשובה והכי מזיקה – זה הרצון (מסיבות שונות) להפיץ קטלוג כמה שיותר גדול. נניח שהספק שלכם שלח לכם מחירון שכולל 10 אלף מוצרים – ואתם מכניסים את כולם לתוך הקטלוג שלכם. שיהיה בכל מקרה. אולי מישהו ירצה. הפתרון האופטימאלי – שני מחירונים: מוצרים שקיימים במלאי ומוצרים שצריך להזמין.

ישנה סיבה נוספת, פחות נפוצה – ניסיון עלוב למשוך לקוחות. המוכר מפרסם שיש לו מוצר כלשהו במחירים נמוכים מאוד, גם אם מדובר בתוצרת סין. כאשר הלקוח מגיע לבצע את הקנייה, אומרים לו שהמוצר הזה אזל. ומציעים לו לקחת מוצר אחר, קצת יותר יקר (פי 2 עד 4), כי הוא יותר אמין ואיכותי. לקוחות רבים עושים זאת. הרי הם כבר השקיעו מאמץ כלשהו.

גישה כזאת יכולה להיות נסלחת במקרה של חברות שמהוות למעשה מרכז הזמנות שפועל דרך האינטרנט, ואין להן מלאי משלהן של מוצרים. הן רק מקבלות הזמנות, רוכשות מוצרים בהתאם ומספקות אותם ללקוחות באמצעות שליחים. חברות רבות מהסוג הזה מנהלות את המסחר דרך אתרי אינטרנט, שבהם מה שחשוב זה לא המצאות המוצר אלא המיקום בקטלוג. אבל אם ברשותכם חנות ממשית עם מחסן משלה – תשתדלו לא להרתיע את הלקוחות שלכם ע"י אי התאמה כזאת.
לא לדפים עם סיסמאות!!!חתימה מפורסמת

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!