צור קשר

>>ליווי צמוד להכפלת רווחים תוך 3 חודשים>>

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 3 חודשים
לייווי צמוד על התוצאה בהתחייבות! *תחילת עבודה מותנת רק במידה ונראה שנצליח לעזור לך, אחרת לא נוכל לעבוד
סטטיסטיקת המודעה: 80 לחיצות
 

 

אליהו ארנד. ׁׁׂ(http://e.arend.co.il/) בעלים ומנהל האתר.

אני עוזר לבעלי עסקים שכבר מכניסים 20,000₪-50,000₪ בחודש, ותקועים על ההכנסה הזאת לפחות חצי שנה, להכפיל את ההכנסות שלהם ל-40,000₪-100,000₪ בחודש, על ידי ליווי אישי צמוד שלי, בהתחייבות מלאה עד לתוצאה, תוך 3 חודשים!! 

על מנת להבין האם אני מסוגל לעזור לכם, תירשמו בבקשה לשיחת אבחון בחינם של 45 דקות.

כל הפרטים כאן>>

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

וזה פוסט בפייסבוק הפרטי שלי שמסביר על הדרך, מוזמנים לעקוב להגיב, לשתף ולפנות אם רלוונטי>>

 

כסף ומוטיבציה

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
לכסף חשיבות רבה בחיי בני האדם. הוא נדרש למילוי צרכים רבים, בין היתר גם הנחוצים ביותר, כגון מזון וביטחון. לכסף יש משמעות לא רק בזכות היכולת ההמרה שלו, אלא גם בזכות העובדה שהוא אמצעי להערכת יכולותיהם ומעלותיהם של בני האדם, וע"י זאת הוא מעלה את ההערכה העצמית שלהם ומקנה להם כבוד מצד אנשים אחרים.

שכר העבודה הוא תנאי הכרחי להעסקת בן אדם בחברה. העבודה עצמה, אפשרויות הקידום ותדמיתה של החברה גם יכולים להוות גורמי מוטיבציה, אבל הם לא משתווים מבחינת עוצמתם לכסף (ישנם גם יוצאי דופן).

העובד מרוצה מגובה שכרו, אם הוא חושב שהוא מרוויח הרבה יותר מעובדים בתפקידים דומים בחברות אחרות, כאשר הוא מעריך שעבודתו שווה פחות מהכסף שהוא מקבל, כאשר בעבודה הקודמת הוא הרוויח שכר נמוך יותר. כל הגורמים האלה ועוד רבים אחרים משפיעים על החלטת העובד להישאר בחברה או לעזוב.

הכסף יכול להיות גורם מדרבן לעובדים. בתור חיזוק חיובי, שכר העבודה יכול לחזק את ההתנהגות הרצויה. פרמיות למיניהן וסוגי תשלומים לא הכרחיים אחרים יכולים להעיד על אותם הדברים שחשובים לחברה.

חשוב להבין, על מה משולמים התגמולים. אם אתם מעוניינים להגדיר את מערכת התשלומים כאחת שתלויה ביעילות העבודה של העובדים, תוודאו שהעובד יודע ומבין את הקשר הישיר בין תוצאות העבודה שלו לבין השכר שהוא מקבל. אנשים צריכים לצפות לבונוס הולם עבור התנהגות הולמת.

יש להרוויח את התגמולים. מה שמתקבל בקלות – לא מוערך. אם מישהו עובד לפי המקסימום של היכולת שלו, הוא יעריך כל אגורה שהוא מקבל הרבה יותר מאותו עובד שהכסף שלו בא לו בקלות. השיטות בהן אתם מודדים את יעילות הייצור צריכות להתקבל בקרב העובדים כהוגנות וברורות. במצב המושלם, העובדים אמורים להיות מסוגלים לחשב את השכר שלהם בעצמם.

אני ממליץ על העקרונות הללו כדרך להעלאת יעילותה של מערכת תגמולי העובדים.
כסף וחוסר מוטיבציהתתייעצו עם העובדים

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!