צור קשר

 

 
מערכת הדיוור המובילה בישראל!
קבל במתנה אפשרות לדוור ל-500 נמענים לתקופת נסיון. לחץ על הקישור למעלה והרשם עכשיו. חינם!
סטטיסטיקת המודעה: 571 לחיצות
 

 

אליהו ארנד - בעלים ומנהל הוםביז!

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

מנחה ויוצר התכנית:

"הנחיית בעלי עסקים להרוויח 12,000₪ נוספים ויותר בכל חודש, ב-100% אחריות!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ערך מוסף ואיך אוכלים אותו? חלק 2

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
מדידה:

מי יכול למדוד ערך מוסף ? רק רוכשים שזאת מטרתם. עובדי הארגון אינם מסוגלים לכך, כי הם מעוניינים בתוצאות. זאת אחת הטעויות הנפוצות ביותר. עובדי מחלקת שיווק ואלה המעורבים בקבלת החלטות לגבי המוצר החדש מגיעים למסקנה שהמוצר הנתון עולה על זה של המתחרים. לעומת זאת צרכנים יכולים לחשוב אחרת.

ייתכן ולמוצר אכן ערך מוסף לעומת זה של המתחרים, אך הערך לא מעניין את הרוכשים לחלוטין, למשל במקום כדור ברזל לעכבר מוצע כדור מברונזה או החלק הפנימי של מארז המחשב צבוע ולא נטול צבע. במקרים מסוימים אפשר לקבל אישור וחיזוק לתכונותיו המשופרות של המוצר בהשוואה למוצר מתחרה. לצורך זה שולחים את המוצר למעבדת מחקר מוגדרת שקשורה לענף זה של תעשייה. בהמשך, אחרי תשלום "לפיתוח המעבדה" וקבלת חוות דעת טובה, מתחילים לקדם את המוצר בהתאם. אז רואים פרסומות מסוג "איגוד רופאי ילדים ממליץ", איגוד רופאי שיניים ...", "מכון להיגיינה ..." ואחרות. ההמלצות הללו לא תמיד תואמות את המציאות, אך ממשיכים להשתמש בהן.


מוצר מייצג:

הגדרת מוצר מייצג היא אחת מנקודות מפתח בחקר ערך מוסף. אין טעם לערוך השוואות עם מוצר נחות, זה אף יכול להזיק למותג, הלקוחות יחלו מפקפקים בטיב המוצר כאשר יראו למה משווים אותו, למוצר נחות בשוק.

אפשרות טובה יותר היא השוואה עם המובילים בשוק, אם יש לכם אמצעים לכך, כי מדובר בדבר לא זול. הגיוני ביותר זה לערוך השוואה עם שלושה מוצרים מייצגים. הראשון מבין המוצרים שמולו נערוך את ההשוואה יהיה המוצר התחרותי ביותר בשוק, נכון לנקודת הזמן. באמצעות ההשוואה תוכלו לדעת עד כמה טוב המוצר שלכם.

השני שאליו משווים זה המוצר הנפוץ בשוק. במקרה הזה בודקים מהו מספרם של רוכשים פוטנציאליים למוצר שלכם.

והשלישי בהשוואה זה המוצר הטוב היותר בטווח מחירים שלכם. אם המחיר טרם נקבע עורכים השוואת איכות ומחיר. זה יאפשר להתמקד במתחרה העיקרי בתחום המחירים ולברר יתרונות לעומתו.
לפני או אחרי. חלק 1ערך מוסף ואיך אוכלים אותו? חלק 1

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!