צור קשר

>>ליווי צמוד להכפלת רווחים תוך 3 חודשים>>

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 3 חודשים
לייווי צמוד על התוצאה בהתחייבות! *תחילת עבודה מותנת רק במידה ונראה שנצליח לעזור לך, אחרת לא נוכל לעבוד
סטטיסטיקת המודעה: 181 לחיצות
 

 

אליהו ארנד. ׁׁׂ(http://e.arend.co.il/) בעלים ומנהל האתר.

אני עוזר לבעלי עסקים שכבר מכניסים 20,000₪-50,000₪ בחודש, ותקועים על ההכנסה הזאת לפחות חצי שנה, להכפיל את ההכנסות שלהם ל-40,000₪-100,000₪ בחודש, על ידי ליווי אישי צמוד שלי, בהתחייבות מלאה עד לתוצאה, תוך 3 חודשים!! 

על מנת להבין האם אני מסוגל לעזור לכם, תירשמו בבקשה לשיחת אבחון בחינם של 45 דקות.

כל הפרטים כאן>>

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

וזה פוסט בפייסבוק הפרטי שלי שמסביר על הדרך, מוזמנים לעקוב להגיב, לשתף ולפנות אם רלוונטי>>

 

תתמקדו באנשים חולים

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
תחשבו, מה אתם יכולים להציע לאנשים חולים, במיוחד לאלה שחולים במחלות כרוניות שאין להן ריפוי וכן לנכים. כיום, אף על פי שהרפואה מתפתחת ללא הרף, כמות האנשים עם מחלות כאלה ואחרות הולכת וגדלה בקצב דרסטי. קשה למצוא כיום בן אדם שאינו חולה באף מחלה.

ולא כל המחלות הן ידידותיות ולא יוצרות צרכים מיוחדים בקרב החולים בהן. אפילו נזלת פשוטה מעלה את הביקוש למגבוני נייר. ומה לגבי מחלות יותר קשות ומורכבות? הן מביאות לכמות עוד יותר גדולה של צרכים מיוחדים. בהתחשב בפיגור של השוק כיום, אתם בהחלט יכולים למלא את הצרכים הללו תוך קבלת תועלת הדדית.

תתחילו ממחקר קטן – אילו מחלות נפוצות גורמות ליצירת צרכים מיוחדים? ואחר מכן תחשבו – איך אתם הייתם יכולים למלא את הצרכים הללו בהתחשב בספציפיות של העסק שלכם?

תתחילו משינויים קטנים אותם הייתם יכולים לשלב במוצרים ובשירותים שלכם. לדוגמה, להחליף את הסוכר בממתקים לסוכרזית למען חולי הסוכרת ולמען אנשים בדיאטה. או למקם את מפסקי האור בדירות לא בגובה 170 ס"מ אלא בגובה 100 ס"מ. או להוציא לשוק נייר טואלט עם בתוספת חומר מחטא או חומר מבשם תמורת תוספת הגיונית במחיר. תחשבו, ישנן המון אפשרויות.

אתם עלולים לחשוב שהרעיון הזה אינו מוסרי – כי אני כביכול מציע להרוויח על גבם של אנשים חולים ונכים. אבל אם תסתכלו על זה מנקודת ראיה שונה – אז תבינו שלמעשה זה בדיוק ההיפך. מה שלא מוסרי זה המצב שבו בשוק מוצע מבחר מצומצם ביותר של מוצרים סטנדרטיים (ניתן לראות זאת ברוב פלחי השוק כיום), שלא מתחשב ברצונותיהן ובצרכיהן של אוכלוסיות מסוימות של אנשים.

הרעיון הזה לא יתאים לאנשי עסקים שעובדים מול אנשים פרטיים, אלא בעיקר לאלה העובדים מול ארגונים וחברות, ומספקים לשוק מוצרים חצי מוכנים ולא מוצרים מוכנים לגמרי.
שירות בקופסהתעזרו ללקוח להיפטר ממוצר שלכם או לפנות מקום עבור המוצר שלכם

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!