צור קשר

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 4 חודשים בהתחייבות לתוצאות
(ואם אין לך עסק, אז איך להקים עסק שמכניס עשרות אלפי ₪ בחודש?)
סטטיסטיקת המודעה: 625 לחיצות
 

אליהו ארנד ייעוץ עסקי אסטרטגי ומנהל האתר

 

הקשר בין סוג העבודה לסוג התגמול

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
כפי שרובנו יודעים, עובדים, שבהם תלויה כמות המכירות, לעיתים קרובות מקבלים שכר בסיס לא גדול ועמלות על העסקאות שנסגרו, ולפעמים הם מקבלים רק עמלות והחזר הוצאות (דלק, טלפון סלולארי וכו').

אבל הרוב שוכח על העיקרון ההפוך: אם פעילותו של העובד כמעט ולא משפיעה על כמות המכירות – אז לא הוגן לבסס את שכרו על המכירות שנעשו. בחלק מהחברות נהוגה הגישה המשווה – ככל שיש יותר מכירות, כך הפרמיות של כל העובדים הולכות וגדלות. ואם המכירות לא בשמים, אז יכולים לקצץ בהרבה את המשכורת.

מומחה מסוגל לייצר בכל חודש 100 פריטים בהתאם לדרישות הטכניות ובאיכות הדרושה. האם יהיה הוגן במצב כזה לחשב את שכרו בהתבסס על העובדה, שמחלקת המכירות הצליחה לשווק רק 60 פריטים? לא! חייבים להתחשב בהצעותיו של המומחה להגדיל את הייצור ל- 110 פריטים, או לחסוך ב- 5% מחומרי הגלם. תבססו את רמת התגמול על אותם הדברים, עליהם העובד באמת יכול להשפיע, ותוך כדי התחשבות בתגובה לפעולותיו (אתם יכולים להודיע לו, שעבור כל רעיון שייצא לפועל הוא יקבל פרמיה בסך אלף ₪. אבל אם אף רעיון לא ייצא לפועל, אז העובד לא יקבל שום פרמיה). לכן, בנוסף לשיטת תגמול עובדים גמישה נדרשת גם מערכת פיתוח ולמידה בחברה.


האם אתם מחפשים ספקים חדשים?מוזיאון של חברה

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!